To co na początku było zwykłą odzieżą użytkową, przeznaczoną do pracy w cieżkich warunkach, z czasem stało się uniformem i symbolem ruchu młodzieżowego. Stworzony z myślą o jeźdźcach rodeo i pracownikach ranczo, Wrangler stał się wyborem pionierów i gwiazd rocka. W całej swojej historii denimowej marki Amerykanów, Wrangler stoworzył niepowtarzalny styl określający całą erę.

Do legend zalicza się 6 kultowych produktów, które powracją dzisiaj w nowym wydaniu: od kurtki 124MJ, która stała się wzorem kurtki dżinsowej, do westernowej koszuli 27MW, stworzonej dla kowbojów, a uwielbianej przez największe gwiazdy rocka.

 

11MWZ, Men’s Western Zipper

Fason Men’s Western Zipper był absolutnie pierwszymi dżinsami, które w 1947 roku Wrangler wypuścił na rynek. Ten oryginalny fason spodni dla kowbojów został lekko zmieniony w kroju nogawek, by dopasować je do współczesnych potrzeb konsumenta. Niezmienna pozostaje rewolucyjna tkanina Broken Twill oraz kluczowe cechy jak przeszycia w kolorze tobacco i płaskie miedziane nity
 
 

11WWZ, Women’s Western Zipper

The Women’s Western Zipper został wznowiony w oparciu o oryginalny fason Fifties. Biorąc cechy oryginalnego stylu z tamtych lat, spodnie 11WWZ mają wysoką talię i dopasowane nogawki, by podkreślać kształty kobiecego ciała.

 
 

124MJ, Men’s Western Jacket

Steve McQueen nosił ja zapiętą na guziki i z postawionym kołnierzem, a John Lenon rozpiętą w artystycznym stylu. Projekt jest ponadczasowy. Jego reedycja ma zwężone rękawy i nieco poszerzony korpus, ale pozostałe proporcje są zgodne z oryginałem, w tym położenie szwów, kieszeni i miedzianych guzików.

27MW, Men’s Western Shirt

Koszula 27MW rozpoczęła swoją karierę w połowie lat 60-tych. Stworzona dla kowbojów, lecz noszona również przez gwiazdy rocka stała się wzorcem koszuli westernowej. Obecnie Wrangler wznawia wydanie oryginału pozostawiając autentyczne detale – kształty karczków, kieszeni oraz patek, podobnie jak kolor i położenie szwów; przeszycie „W” oraz perłowe zatrzaski.

27WW, Women’s Western Shirt

Inspiracjatej koszuli leży w klasycznym stylu western wear, zapoczątkowanym przez Wranglera w późnych latach 40-tych. Damska koszula westernowa ma autentyczne detale z epoki, w tym kształt karczków, kieszeni i patek.