Łatwiej powiedzieć jednak niż zrobić przy normalnym użytkowaniu. Musimy jednak pamiętać, że każde pranie denimu powoduje płowienie koloru, gubienie fasonu oraz osłabianie splotu tkaniny a co za tym idzie większą podatność na przetarcia i rozdarcia.

PIERZ RZADZIEJ

Raz na każde 10 założeń najczęściej, aby zachować krój.
Nasze Jeansy są solidne! Usuwaj zabrudzenia używając wilgotnej ścierki lub starej szczoteczki do zębów z odrobiną mydła. To proste i łatwe a pozwoli zachować twoje jeansy w świetnej kondycji. Możliwe, że czas je wyprać, po przynajmniej dziesięciu założeniach.

PIERZ W ZIMNEJ WODZIE

Zimna woda pozwala zachować kolor, który tak uwielbiasz. Mycie w zimnej wodzie to dodatkowa ochrona przed blaknięciem oraz kurczeniem się. Ta metoda oszczędza energie oraz oszczędza czas. Równocześnie twoje spodnie zachowują świetną kondycje.

SUSZ NA POWIETRZU

Pozwala to zachować twoje jeansy w dobrej kondycji dłużej. Suszarki są naturalnym wrogiem spodni, Więc wieszaj je, aby wyschły. „Suszenie na sznurku” pozwala zachować lepiej krój oraz uniknąć kurczenia się spodni. Odwracaj je na drugą stronę oraz unikaj słońca, aby uniknąć blaknięcie oraz upewnić się, że kieszenie wyschły dobrze. Dodatkowo „suszenie na sznurku” nic nie kosztuje!

W przypadku prania w pralce należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Nie pierz swojej dżinsowej odzieży, jeżeli nie musisz! 
  • Pranie w gorącej wodzie źle wpływa na bawełniane włókna dżinsu.
  • Pamiętaj, by prać swoją dżinsową odzież na lewej stronie.
  • Temperatura wody: czym cieplejsza woda tym większa kurczliwość materiału. Najlepszym wyjściem jest pranie dżinsu w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni (wybierając delikatny program prania).
  • Pierz dżins oddzielnie - naturalnym efektem prania jest też puszczanie koloru.

Pamiętaj, że dżinsu nie należy prasować! Prasowanie, podobnie jak pranie w wysokiej temperaturze, powoduje niszczenie włókien bawełny oraz często utrwala plamy.
Unikaj również suszenia dżinsowej odzieży w suszarkach mechanicznych. Spodnie lub większej elementy dżinsowej garderoby zawsze susz w pozycji wiszącej. Nie kładź ich na grzejniku lub w jego pobliżu. Staraj się również nie wykręcać/wyciskać dżinsu, ponieważ może to spowodować zniszczenie materiału, kroju, przetarć, kontrastu i ogólnej jakości.