Indigood to pionierski proces farbowania denimu za pomocą piany, dzięki któremu udało się znacząco zminimalizować negatywny wpływ, jaki produkcja jeansów wywiera na środowisko naturalne. Tradycyjne metody barwienia pochłaniają dużą ilość wody. W związku z tym, że jej zasoby na Ziemi są coraz mniejsze, konieczne jest znalezienie altenatywy, która rozwiąże ten problem.
Z odpowiedzią przychodzi Indigood™. Jest to innowacyjny proces, w którym woda wykorzystywana podczas farbowania indygo została zastąpiona pianą. Jej niewielka ilość jest wykorzystywana do czyszczenia urządzeń, ale można z pełnym wprzekonaniem powiedzieć, że podczas samego farbowania przędzy ilość zużywanej wody została ograniczona do zera. W przemyśle, który znany jest z bardzo wysokiego zapotrzebowania na wodę, taka technologia to prawdziwa rewolucja. I nie chodzi tylko o wodę – Indigood zużywa również o wiele mniej energii, dokładnie o 60% mniej.
Pionierskie wykorzystanie technologii Indigood przez Lee Jeans dobitnie pokazuje, jak ważne są dla marki problemy ochrony środowiska. Wiele z podstawowych i najpopularniejszych modeli jeansów – zarówno w kolekcji męskiej, jak i damskiej – produkowanych jest właśnie z wykorzystaniem przełomowej technologii Indigood™.
Jeansy męskie z technologią Indigood to między innymi nasz najpopularniejszy luźny fason Daren z prostymi nogawkami w ciemnym i jasnym kolorze. Również nasz lubiany model Austin w wersji jasnej, standardowej i z efektem znoszenia został wykonany z zastosowaniem technologii Indigood™. W
kolekcji damskiej proces farbowania pianą został zastosowany w celu uzyskania ciemnoniebieskich i niebieskich wykończeń w popularnym modelu Breese z rozszerzanymi nogawkami, fasonie Breese Boot oraz w naszych kultowych obcisłych jeansach Scarlett High z zapięciem na zamek.
Innowacyjną technologię Indogood wykorzystujemy również w produkcji czarnego denimu, dzięki czemu jeszcze bardziej ograniczamy zużycie wody i energii.
Przełomowa technologia Indigood to zaledwie jeden z wielu proekologicznych procesów i inicjatyw podjętych przez Lee Jeans w ramach platormy For A World That Works. Kolejnym jest zobowiązanie się przez markę do osiągnięcia wyznaczonych celów zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego na świecie.