MĘŻCZYŹNI

DŻINSY DLA MĘŻCZYZN SZCZUPŁYCH

Sylwetka Meską OłówekSYLWETKA I (Pan Ołówek/Piotruś Pan)
TAK: SLIM, TAPERED, REGULAR
NIE: LOOSE z szerokimi nogawkami. Nawet mężczyźni z idealną sylwetką w pewnym wieku powiększają obwód w okolicach brzucha. Wyjściem z sytuacji jest model REGULAR.
PODSUMOWANIE: Mężczyzna w typie ołówka posiada figurę wiecznego chłopca. Z jednej strony to zaleta, z drugiej problem. Warto zrobić wszystko, by nie wyglądał za chudo. Należy postawić na garderobę, która doda powagi. To czego powinniśmy unikać, to spodnie zaprasowane w kant, rurki i golfy, które niepotrzebnie "wyciągną" sylwetkę. W kolorystyce panowie typu ołówek powinni wystrzegać się ciemnych i wysmuklających kolorów. Dobrze zrobią im jasne barwy, kolory ziemi i wszelkiego rodzaju desenie i wzory. Należy uchwycić równowagę pomiędzy tym co luźne, a nazbyt wąskie.

DŻINSY DLA MĘŻCZYZN O SZEROKICH BIODRACH

Sylwetka Meską Pan GruszkaSYLWETKA A (PAN GRUSZKA)
TAK: TAPERED, REGULAR STRAIGHT
NIE: SLIM, BOOTCUT, LOOSE
PODSUMOWANIE: Mężczyzna o takiej figurze jest w miarę wysportowany i umięśnionym, czasami zdarza się, że ma wystający brzuch. Jako, że jedyna wada pana gruszki znajduje się na wysokości pasa, musi on uczynić wszystko, aby od tego miejsca odciągnąć uwagę potencjalnych spojrzeń. Spodnie powinniśmy nosić z podwyższoną talią i bez mankietów. Unikajmy rzeczy zbyt obcisłych, szczególnie w okolicach brzucha.

DŻINSY DLA MĘŻCZYZN Z BRZUSZKIEM

Sylwetka Meską Pan JablkoSYLWETKA O (Pan Jabłko)
TAK: REGULAR koniecznie NISKI STAN, TAPERED
NIE:  LOOSE, SLIM
PODSUMOWANIE: Mężczyźni z taką sylwetką, przeważnie mają nadwagę, co pokazuje wstający brzuch, masywne ręce oraz nogi. Przy tym typie sylwetki trzeba zwracać uwagę na materiały – najlepiej by były klasycznie i gładkie, usztywnianie optycznie dodają kilogramów. Ponadto należy unikać zbyt luźnych, workowatych, jak i obcisłych ubrań. Dobrze im zrobią proste, klasyczne fasony, pozbawione ozdobników i zbędnych przeszyć.

DŻINSY DLA MUSKULARNYCH MĘŻCZYZN

Sylwetka Meską Pan TrójkątSYLWETKA V (Pan Trójkąt)
TAK: REGULAR, BOOTCUT - modele z wyższym i regularnym stanem. TAPERED
NIE: LOOSE (z szerokimi nogawkami). Większość mężczyzn intensywnie ćwiczących ma rozbudowane uda i wybiera za luźne fasony - to błąd, bo szerokie nogawki optycznie pogrubiają nogi i w zestawieniu z rozbudowanym torsem całość wygląda źle.
PODSUMOWANIE: Mężczyźni z taką figurą są atletyczni i zgrabni. Szeroki tors, szczupłe biodra, zgrabne umięśniona ręce i nogi. Przy takim typie budowy można nosić praktycznie wszystko. Zaletą pana trójkąta jest możliwość eksperymentowania z modą. Dozwolone są wszelkie kolory i wzory. Jedyne czego należy unikać, to nazbyt dużej deformacji sylwetki – jak noszenie rzeczy zbyt luźnych oraz podkreślanie górnych, umięśnionych partii ciała zbyt obcisłą koszulką lub golfem.

KOBIETY

Sylwetka Damska Pani GruszkaPANI GRUSZKA
(Małe piersi, grube uda, szerokie biodra, bardzo długa talia, wąskie ramiona)

Gruszka z swoimi szerokimi biodrami i dużymi udami powinna jak najdalej trzymać się od rurek i biodrówek (zwłaszcza jeżeli jest niska) oraz dzwonów gdyż są one dopasowane w udach, a tę część ciała gruszki raczej nie powinny eksponować. Nie również dla spodni z przeszyciami, cieniowaniami i innymi ozdobami.
Fasonem dla gruszki na pewno jest model klasyczny z prostą nogawką. Gruszka powinna zainwestować w ciemne jednolite kolory. Jeżeli dodatkowo boryka się z odstającym brzuchem polecam modele z wyższym stanem.

Sylwetka Damska Pani JabłkoPANI JABŁKO
(Średnie piersi, duży brzuch, brak talii, szczupłe nogi, płaska pupa)

Jabłko nie powinno nosić biodrówek gdyż najczęściej ta sylwetka ma problem z okiełznaniem fałdek. Wysoki stan również może spłaszczyć pupę.
Aby pupa nie wydawała się taka płaska jabłko powinno nosić jasne fasony z skośnymi kieszeniami. Warto zainwestować w bardziej dopasowane fasony aby podkreślić zgrabne nogi i pupę.

Sylwetka Damska Pani KlepsydraPANI KLEPSYDRA
(Duże piersi, szerokie biodra, spore uda, wąska talia, szerokie ramiona)

Klepsydry mogą sobie pozwolić na prawie wszelkie fasony. Idealne spodnie to takie, które mają proste, luźne nogawki oraz spodnie z podwyższonym stanem. Jednak w wielu przypadkach sprawdzą się również rurki. Klepsydry mają piękną talię, którą warto podkreślić paskiem.
Jedyne na co należy zwrócić uwagę to aby nie skracać spodniami nóg. Fasony które mogą to zrobić to biodrówki i spodnie 7/8.

Sylwetki Damskie Pani Trójkąt i ProstokątPANI TRÓJKĄT I PROSTOKĄT
(Średniej wielkości piersi, długie nogi, szczupła sylwetka, wąskie biodra oraz szczupła talia)

Trójkąty i prostokąty z jednej strony dobrze będą wyglądać w spodniach biodrówkach ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą marchewki, które dodadzą trochę cm w biodrach. Ten typ sylwetki może pokusić się o dżinsy z ozdobami w okolicach bioder i na pośladkach. Wąskie spodnie z prostymi nogawkami oraz rurki pięknie podkreślą długie nogi.
Zbyt luźne spodnie sprawią wrażenie sylwetki, bez jakichkolwiek krągłości.